O mně

Pokud vás zajímají informace o mně, zejména z hudebního hlediska, je tato stránka určena právě vám.

O mně

Jan Kupsa Hudbě se věnuji již od raného dětství, kdy již v mateřské škole jsem začal hrát na klávesy podle barviček. V rámci ZUŠ Litoměřice jsem absolvoval kompletní první i druhý cyklus ve hře na klavír a první cyklus ve hře na akordeon. Dále jsem se sám začal učit hře na kytaru, kterou jsem také následně studoval jeden rok pod vedením Vítězslava Štefla v Ústí nad Labem a následně také jeden rok vyučoval v Děčíně v Hudební škole YAMAHA. V současné době kromě sólového hraní na svatebních obřadech hraji na klavír, respektive na klávesy také v kapele No Headache. Od roku 2009 až do konce letošní plesové sezóny jsem hrál na kytaru v plesové sestavě kapely BrideBand. Dříve jsem dále působil v  Big Bandu ZUŠ Litoměřice a Dechovém orchestru ZUŠ Litoměřice a také jsem doprovázel DPS Vinohrádek Žalhostice.

Nástrojové vybavení

Kurzweil ForteJako nástroj používám špičkový workstation Kurzweil Forte 7. Není tedy z mojí strany problém zahrát na svatebním obřadě jak klasicky se zvukem klavíru, kostelních varhan či smyčců nebo moderněji se zvukem elektrických klavírů, ‘hammondek’ nebo dokonce synthetizérů, tedy přesně podle vašeho přání. Tato rozmanitost je zachycena i v sekci zvukové ukázky. Samozřejmě mám i vlastní kvalitní ozvučení, takže mi pouze stačí přívod elektřiny a vše ostatní si sám na obřad přivezu.

Přístup k hudbě

KlaviaturaV žádném případě nevyužívám předem nahraných podkladů nebo midi skladeb, vždy hraji vše zcela naživo bez jakýchkoliv “berliček”. Toto s sebou může sice přinést drobné nepřesnosti, ale to je svým způsobem i krása živého hraní, kdy každé provedení totožné písně na různých místech je vždy více nebo méně originální a neopakovatelné. Při hraní se vždy snažím ctít atmosféru vaší svatby a tím ji i pomoci dotvořit. Délku hraní přizpůsobuji skutečným potřebám, takže se nestane, že byste museli např. po příchodu čekat minutu na to, než dohraji. Samozřejmě není vždy možné přestat vyloženě na ráz, je třeba dokončit hudební myšlenku či motiv, ale většinou je toto možné během několika sekund.

Jan Kupsa